Intervjuu ajakirjale DeLight

– Victoria, miks otsustasite oma elukutse seostada küünte disainiga? Kui kaua on selles piirkonnas olnud?
– Olen selles piirkonnas olnud üle kümne aasta. Seostasin ennast küünte disainiga, sest selle vastu tunti suurt huvi. Alustasin mitte raha, vaid just huvi pärast, kuna minu algne elukutse oli hoopis teisest valdkonnast. Palusin, et ema korraldaks mulle sünnipäevaks küünekursused, et saaksin endale maniküüri teha, kuid pärast esimest õppetundi sain aru, et sellest võib saada minu elutöö. Nii alustasin oma tegevust. Alguses võtsin selle kodus, tehes maniküüri ja loones küünte meistriteoseid oma sõpradele, seejärel sõbrannade sõbrannadele – ja nii hakkas kõik pöörlema, et nüüd olen oma küünte disainistuudio omanik.

– Kas valite klientide jaoks iseseisvalt küünte kujunduse või lähtute rohkem nende soovidest?
– Lähtun alati klientide soovidest, isegi kui minu püsiklient tuleb ja ei tea, mida ta tahab, siis kujundan alati tema maitse järgi kujunduse.

– Milliseid materjale kasutate küünte kujundamisel? Millele pöörate rohkem tähelepanu – küünehooldus või küünte disain?
– Kasutan materjale täiesti erinevatelt ettevõtetelt, alates kohalikest (mereneid, ingliküüned, mosaiik) kuni aliexpressini, mõnikord toon neid Venemaalt … Tõsi, nüüd on see muutunud problemaatiliseks (muigab). Minu suurepärase kvaliteediga tootesari tuleb varsti välja. Pööran rohkem tähelepanu töötlemisele kui disainile, kuna olen ametilt küünetehnik ja minu kohustuste hulka kuulub sujuva arhitektuuri tegemine, küünenaha hoolikas töötlemine ja küüneplaadi kvalitatiivne ettevalmistamine tehismaterjali jaoks. Ja disain on justkui küünte “kinnitus”, minu puhul lihtsalt – see rakendus on lahutamatu osa
(muigab).

– Kui kaua teie disain kestab? Kas see nõuab erilist hoolt?
– Kujundus hoiab korrigeerimisest paranduseni, kuid näiteks kivide kandmisel on nüansse, seda peetakse juba 3D-kujunduseks ja nendega peate olema ettevaatlik, sest on võimalus kristallidest ilma jääda. Matte kergete küünte puhul on vaja erilist hoolt, kuna need võivad määrduda – riietest, värvainetest, toidust … Kahjuks on selles süüdi kõik mattküüned.

– Kas olete ise looduslike või pikendatud küünte järgija? Ja kui kahjutu on kogunemine?
– I – ainult kunstmuru jaoks, ilma kujunduse ja kivideta (need lisandid on maitse küsimus). Mulle endale ei meeldi küünte kujundus, kuid pikk kulumine ja värvitäpsus peaksid alati minuga kaasas olema. Vaatan kõigepealt naelu ja alles siis inimest ning küüned võivad mulle palju öelda tema ja tema elukutse kohta. Minu lemmiklause: “On kahjulik süüa majoneesiga vorsti, kuid mitte küüsi üles ehitada.” Muidugi võib arutelu sellel teemal olla igavene, kuid kui me räägime ülesehitamisest, siis see muidugi kahjustab küüneplaati, kuid kui pöördute pädeva spetsialisti juurde, jälgib ta küünte seisukorda ja põhjustab minimaalne küünte kahjustamine ja uute tehnoloogiate abil vähendatakse saepuru üldjuhul miinimumini …